WOLSZTYN – Kontrola drogowa zakończona zarzutami o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

Brak jednego ze świateł Mazdy 6 stał się przyczynkiem do kontroli drogowej, do której w minioną niedzielę policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mieszkańca Chorzemina. Podczas podjętej interwencji okazało się, że kierowca i jego pasażer posiadają przy sobie narkotyki. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, kierującemu zatrzymano też prawo jazdy.

04.02.2018r. ok. godz. 23:30 na ul. Lipowej w Wolsztynie policjanci Wydziału Prewencji pełniący służbę patrolową zwrócili uwagę na Mazdę 6. Powodem zainteresowania autem było niesprawne tylne oświetlenie. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Zdenerwowanie 35-letniego kierowcy oraz jego pasażera – mieszkańca Powodowa podczas rozmowy z policjantami wydało się im nieadekwatne do sytuacji. Mundurowi oceniając, że błaha usterka nie mogła wpłynąć w takim stopniu na zachowanie mężczyzn nabrali  wobec nich podejrzeń. W związku z tym wezwali ich do wydania rzeczy pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do ich popełnienia.

W efekcie podjętych działań policjanci zabezpieczyli wydany przez jednego z mężczyzn młynek do mielenia suszu z drobinami marihuany, 1 woreczek strunowy z marihuaną, 4 woreczki strunowe z amfetaminą oraz tabletkę ecstasy. Podczas przeszukania kierowcy policjanci znaleźli  kolejny woreczek z amfetaminą.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a ich auto na parking. Badania narkotesterem  potwierdziły, że kierowca znajdował się pod wpływem marihuany i amfetaminy, w efekcie czego stracił zatrzymane przez policjantów prawo jazdy.

Kierujący mazdą odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Pasażer usłyszy zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Kara z jaką muszą się liczyć to pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn
Zdjęcie: Archiwum KPP(zdjęcie z innej sprawy)

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial