27-latek zabarykadował się w domu i groził jego wysadzeniem!

W środę, 25 września br., około godziny 9:30 do służb ratunkowych w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o braku kontaktu z osobami znajdującymi się w mieszkaniu w miejscowości Godziszewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z JRG Wolsztyn. Strażacy po dotarciu na miejsce zastali zamknięty dom, w którym przebywał 27-letni mieszkaniec Godziszewa oraz jego o 2 lata młodsza siostra.

W trakcie działań, domownicy poinformowali o zamiarze wysadzenia budynku. Z uwagi na zaistniałą sytuację, na miejsce zadysponowano dodatkowo zastęp z OSP Chobienice oraz liczne siły policyjne, w tym funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Konieczna okazała się pomoc policyjnych negocjatorów, którzy starali się nawiązać kontakt z rodzeństwem przebywającym w budynku. W międzyczasie policjanci ustalali możliwe plany działania. Strażacy zabezpieczyli teren działań tworząc 200 metrową strefę bezpieczeństwa oraz budując linię gaśniczą.

– Policyjni negocjatorzy z Poznania podczas rozmów doprowadzili do sytuacji, dzięki której było możliwe zatrzymanie mężczyzny przez policjantów z jednostki kontrterrorystycznej –
powiedział mł.insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP Poznań

Rzecznik dodał, że 27-latek, który wcześniej groził wysadzeniem budynku, nie był do tego przygotowany. – W środku rzeczywiście była butla z gazem (…) znajdowała się wewnątrz szafki przy kuchence, nie była w żaden sposób odłączona i przygotowana do użycia – powiedział Borowiak.

Mężczyzna jak i kobieta zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, gdzie będzie trwało dalsze postępowanie w tej sprawie!

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial