Tragiczny pożar budynku! Nie żyje 71-latek, 5 osób trafiło do szpitala!

We wtorek, 18 czerwca br., około godziny 7:30 grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Zielonej w Grodzisku Wielkopolskim. Z informacji zawartej w zgłoszeniu wynikało, że w budynku znajdują się mieszkańcy.
autor Robert Borowiak

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG oraz OSP Grodzisk Wielkopolski, a także okoliczne jednostki ochotnicze. Zjawiło się również kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz policjanci z KPP Grodzisk Wlkp. W trakcie działań dotarli strażacy z JRG Nowy Tomyśl oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu

autor Robert Borowiak

Strażacy po dotarciu na miejsce zastali rozwinięty pożar budynku, płomienie wydostawały się na zewnątrz. Świadkowie zdarzenia poinformowali dowódcę, iż klatka schodowa znajduje się w ogniu, a na piętrze są uwięzieni mieszkańcy. Strażacy zdołali wspólnie z policjantami ewakuować lokatorów. Osoby które znajdowały się na drugiej kondygnacji budynku zostały uratowane przy użyciu podnośnika strażackiego, następnie funkcjonariusze Straży Pożarnej przystąpili do akcji gaśniczej.

fot: Michał Bartkowiak(również autor zdjęcia głównego)

Jednocześnie przez ratowników oraz policjantów prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 71-letniego mieszkańca powiatu Grodziskiego. Do szpitala trafiło 5 osób, w tym jedna w stanie krytycznym.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Przyczyny tragedii ustalą policjanci z KPP Grodzisk Wlkp. pod nadzorem prokuratury. Konieczna okaże się również opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.


20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial