Śmiertelny wypadek na Wojewódzkiej „305”! Nie żyje 80-latek!

W poniedziałek, 3 czerwca br., około godziny 8:00 nowotomyskie służby ratunkowe zostały poinformowane o czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych w m. Przyłęk.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano policjantów z KPP Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 wozy bojowe oraz jeden samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, a także ochotników z Bolewic.

Pierwsza jednostka ratunkowa która dotarła na miejsce zastała dwa rozbite samochody osobowe. Fiat Panda, w którym uwięziony był 80-letni mieszkaniec Bolewic, znajdował się na pasie ruchu, natomiast Citroen Berlingo, za kierownicą którego podróżował 59-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla, znajdował się na poboczu. Młodszy z mężczyzn samodzielnie opuścił pojazd. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującym pojazdami oraz wykonaniu, przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, dostępu do uwięzionego 80-latka.

Obaj kierujący zostali przetransportowani do nowotomyskiego szpitala, gdzie niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 80-letni kierujący Fiatem.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą pod nadzorem prokuratury policjanci z KPP Nowy Tomyśl.

Foto: PSP Nowy Tomyśl

Przypomnijmy, iż wczoraj na DW305 doszło do czołowego zderzenia w którym poszkodowane zostały 3 osoby

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial