Czołowe zderzenie na drodze wojewódzkiej! W akcji śmigłowiec LPR!

W niedzielę, 2 czerwca br., około godziny 15:45 do nowotomyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Wojewódzkiej numer 305 Nowy Tomyśl – Wolsztyn w miejscowości Chojniki.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM, patrol WRD z KPP Nowy Tomyśl, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zastęp z OSP Boruja Kościelna oraz dwa wozy bojowe z JRG Nowy Tomyśl.
Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, iż na prostym odcinku DW305 doszło do zderzenia czołowo-bocznego Nissana Micry oraz Volkswagena Foxa. Zderzenie było na tyle silne, że Nissan wypadł z drogi i wylądował na przydrożnym polu. 19-letni pasażer Micry oraz 21-letni kierujący Volkswagenem wyszli z pojazdów o własnych siłach. Kierującego Nissanem, 18-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego ewakuować musieli strażacy.

Najciężej poszkodowanego mężczyznę do szpitala przetransportowała załoga śmigłowca LPR. 18 i 21-latek zostali przewiezieni do nowotomyskiego szpitala przez karetkę pogotowia.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż 21-latek jadąc w stronę Nowego Tomyśla, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym Nissanem kierowanym przez 18-latka.

Droga była zablokowana przez kilka godzin, na ten czas wprowadzono objazd przez m. Cicha Góra.

20
fb-share-icon20

Jedna myśl na temat “Czołowe zderzenie na drodze wojewódzkiej! W akcji śmigłowiec LPR!

Komentarze są wyłączone.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial