KLIKNĘŁA W LINK I STRACIŁA KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH. POLICJANCI ODZYSKALI PIENIĄDZE

Cyberprzestępcy cały czas próbują okradać internautów. Przekonała się o tym 71-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która w ubiegłym tygodniu otrzymała SMS z linkiem od rzekomego sprzedawcy z wezwaniem do uregulowania niewielkiej opłaty za kuriera. Dzięki szybkiej reakcji grodziskich policjantów udało się w jednym z banków na terenie naszego kraju zabezpieczyć i zablokować środki pieniężne należące do pokrzywdzonej.

Kliknięcie w przesłany załącznik poskutkowało utratą ponad 5 tys. zł. Nie dajmy się oszustom, dwa razy zastanówmy się, zanim „wejdziemy” w przesyłane do nas jakikolwiek linki, które mogą być odnośnikami do fałszywych stron.

71-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego zgłosiła się do miejscowych policjantów z prośbą o pomoc, ponieważ po dokonaniu niewielkiego przelewu pieniężnego w kwocie zaledwie kilku złotych straciła nagle kilka tysięcy złotych.

Z informacji od kobiety funkcjonariusze dowiedzieli się, że za pomocą portalu społecznościowego zrobiła stosowne zakupy. Po weekendzie majowym otrzymała SMS wraz z linkiem odnoszącym się do strony internetowej, gdzie tam musiała podać wszystkie swoje dane do swojego konta bankowego, aby uiścić kwotę zaledwie kilku złotych za przesyłkę kurierską. W pewnym momencie okazało się, że kobieta otrzymuje kolejne informacje, tym razem od swojego banku, że dokonano dwa przelewy na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Nie tracąc czasu kobieta zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim szukając jak najszybszej pomocy. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. To była walka z czasem. W wyniku pracy operacyjnej, dzięki posiadanej przez policjantów wiedzy jak i ich zaangażowaniu udało się w ostatniej chwili w jednym z banków na terenie naszego kraju zablokować środki pieniężne należące do pokrzywdzonej.

I choć w dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy, bądź sprawców tego oszustwa mimo to „kamień z serca” spadł 71-letniej kobiecie, której stracone pieniądze ostatecznie nie przepadły.

Grodziscy policjanci ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi na telefony komórkowe i skrzynki mailowe, które wskazują na regulację jakichkolwiek opłat. Pamiętajmy, że wchodząc w link i przekazując dowolną kwotę możemy stracić wszystkie nasze oszczędności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial