Podsumowanie akcji „ZNICZ” 2018

Policyjna akcja ZNICZ, którą w tym roku realizowano od 31 października do 4 listopada dobiegła końca. W Wolsztynie oraz na terenie całego powiatu w rejony cmentarzy oraz na drogi dojazdowe do nekropolii skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego. W trakcie pięciodniowych działań nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano natomiast kilka kolizji.
W czasie działań nie odnotowano ani jednego zdarzenia drogowego, w którym jego uczestnicy zostaliby poważnie ranni. Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że  większość kierujących nie miała problemów z bezpieczną jazdą
Podczas pięciodniowych działań policjanci nie odnotowali ani jednego wypadku drogowego, kierujący spowodowali natomiast pięć kolizji. Do trzech doszło pierwszego dnia akcji, 31 października. W dwóch zdarzeniach brali udział kierujący pojazdami, którzy uderzyli w przebiegające zwierzęta leśne, w jednym przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
Kolejne dwa dni były bardzo bezpieczne zarówno dla kierujących pojazdami, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W tym czasie mundurowi nie odnotowali żadnego zdarzenia.
Trzeciego listopada policjanci podjęli dwie interwencje wobec uczestników zgłoszonych kolizji. Do obu doszło w Wolsztynie na ul. Słowackiego i 5 Stycznia. Pierwsza z nich była następstwem nieostrożnego cofania, druga niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Oba przypadki zakończyły się restrykcjami wobec sprawców w formie grzywny i pouczenia.

W czasie trwania akcji policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę. Zdarzenie miało miejsce w Dniu Wszystkich Świętych w Nowych Tłokach. Finalnie kierujący rowerem obywatel Ukrainy ukarany został 500-złotowym mandatem.

Policjanci obecni w czasie działań na cmentarzach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie odnotowali zdarzeń o charakterze kryminalnym, w tym szczególnie często występujących w tym okresie kradzieży i kradzieży kieszonkowych.

Podsumowując akcję można stwierdzić, że działania prewencyjne wolsztyńskiej Policji, a szczególnie obecność umundurowanych funkcjonariuszy w wielu newralgicznych miejscach naszego powiatu przyczyniły się do ograniczenia liczby odnotowanych zdarzeń zarówno kryminalnych jak i drogowych. Skutek ten jest wypadkową działania nie tylko policjantów. Mają w nim swój udział  także inne służby odpowiadające za bezpieczeństwo, jak również sami mieszkańcy naszego rejonu. Dzięki wzrastającej z roku na rok świadomości społecznej, prewencyjnemu myśleniu w dziedzinie bezpieczeństwa liczbę negatywnych zdarzeń na każdym polu można skutecznie obniżać. Dla wolsztyńskich funkcjonariuszy będzie to z pewnością cel do realizacji na następny rok.

 

Źródło: http://www.wolsztyn.policja.gov.pl/

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial