Inspekcje gotowości bojowej w jednostkach OSP

W dniach 17-20 a także 24 sierpnia, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przeprowadzili inspekcje gotowości operacyjnej jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wolsztyńskiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Inspekcje w 10 jednostkach OSP odbywają się rokrocznie, a ich celem jest sprawdzenie poziomu przygotowania druhów do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. W skład zespołu inspekcyjnego weszli przedstawiciele wydziału operacyjno-szkoleniowego wolsztyńskiej komendy a także jednostki ratowniczo-gaśniczej. Każdego dnia, w myśl obowiązujących przepisów i regulacji prawnych, uruchamiany został niezapowiedziany alarm w danej jednostce. Dalsza część inspekcji skupiała się na dokładnym sprawdzeniu kompletności sprzętu, wyposażenia oraz dokumentacji a także wyszkolenia ochotników. Ponadto, druhowie zmierzyli się z przygotowanym wcześniej scenariuszem zdarzenia – pożarem samochodu, a także pisemnym testem wiedzy. Powyższe, podlegało ocenie kontrolujących. Wszystko po to, by w dalszej kolejności wyciągnąć wnioski i usprawnić podejmowane działania.

Zgodnie z profilaktyką mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, inspekcje odbywały się z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego.

Zdjęcia i tekst: asp. Waldemar Wielgosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial