Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo!

W sobotę 11 lipca br., około godziny 12:05 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie z treści którego wynikało, iż w miejscowości Chorzemin samochód osobowy uderzył w drzewo, a jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, patrol prewencji z KPP w Wolsztynie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W momencie przyjazdu służb na miejsce poszkodowany znajdował się poza pojazdem, z którego wyszedł o własnych siłach. Mężczyźnie został założony kołnierz ortopedyczny oraz opatrunek osłonowy na ranę głowy. Następnie kierujący został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na szczegółowe badania.

Jak ustalili policjanci, 21-letni mieszkaniec Wolsztyna poruszający się samochodem marki Toyota Corolla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Skutkowało to utratą panowania nad pojazdem i uderzeniem w drzewo.

W momencie zdarzenia kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł. Warto zaznaczyć, iż kierujący jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przez co uderzył głową o przednią szybę pojazdu.

20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial