Nie zatrzymał się na „STOPie” i uderzył w inny samochód. 7 osób brało udział w zdarzeniu, 2 trafiły do szpitala!

W środę 1 lipca br., około godziny 19 wolsztyńskie służby zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Energetyczną. Według zgłoszenia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych a z jednego z nich miał wydobywać się dym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo, 2 patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejscu zjawili się policjanci wydziału prewencji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. dwie osoby zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych wyciekających z jednego z nich, dodatkowo dzieci biorące udział w zdarzeniu zostały obdarowane przez strażaków maskotkami.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 68-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego kierujący samochodem Volkswagen Caddy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu mieszkance Wolsztyna kierującej pojazdem marki Chevrolet Matiz doprowadzając do zderzenia obu samochodów.
– W tym miejscu cały czas dochodzi do niebezpiecznych sytuacji! Kierowcy jeżdżą jak szaleni! – komentuje jeden z mieszkańców pobliskiego domu – To cud, że w tym miejscu jeszcze nikt nie zginął! – dodaje młody wolsztynianin.

Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi. Na sprawcę zdarzenia została nałożona kara w wysokości 500zł.

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial