Strażacy z Rakoniewic dostali podnośnik hydrauliczny!

W środę 24 czerwca 2020 roku w jednostce OSP Rakoniewice odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości udział wzięli: Pani poseł Marta Kubiak, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego mł. bryg. Robert Natunewicz, burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak, komendant powiatowy PSP w Grodzisku Wielkopolskim, st. kpt. Marcin Włodarczyk wraz z zastępcą, mł. bryg. Krzysztofem Wojtaszewskim, przewodniczący rady miejskiej w Rakoniewicach Krzysztof Krawczyk, prezes zarządu powiatowego OSP RP Leszek Chojnacki, Komendant gminny OSP Dh. Stanisław Lenart, Kustosz Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach p. Hubert Koler.

Średni samochód hydrauliczny podnośnik VOLVO FL6, SH 24 w zabudowie pożarniejczej. Posiada podest ruchomy samojezdny PMT-25D. Pojazd wyprodukowano w 2004 roku przez firmę BUMAR KOSZALIN, na podwoziu VOLVO. Posiada silnik o pojemności 5480 cm3 i mocy 162 kW (220 KM) z napędem 4×2.

Przeznaczenie pojazdu – podawanie wodnych, pianowych prądów gaśniczych z kosza urządzenia – prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wysokościowego do wys. 25 metrów i udźwigu do 265 kg. Samochód po wyposażeniu w sprzęt, nadaniu numerów operacyjnych i oznakowaniu zostanie wprowadzony do podziału bojowego. Tym samym stanie się trzecim pojazdem w jednostce.
Dzięki przekazaniu tego wozu zwiększył się potencjał ratowniczy na terenie powiatu Grodziskiego.

Warto zaznaczyć, iż pojazd może zostać zadysponowany na teren powiatu wolsztyńskiego, by wspomóc strażaków w działaniach.

Tekst: OSP Rakoniewice

20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial