91-latek potrącony na przejściu dla pieszych!

Dziś tuż po godzinie siódmej rano na ul. Kasztanowej w Buczu doszło do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu. Na miejsce skierowano policjantów WRD. Rannego mężczyznę przetransportowano do leszczyńskiego szpitala. Jak ustalono kierująca samochodem osobowym kobieta była trzeźwa.

1912.2019 r. ok. godz. 07:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Kasztanowej w Buczu

W wyniku zdarzenia ranny został 91-letni mieszkaniec Bucza potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującą Citroenem mieszkankę Perkowa.  Ranny z obrażeniami ciała trafił do leszczyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej, a następnie pozostawiono na obserwacji.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Miejsce zdarzenia poddano oględzinom, a samochód zabezpieczono do dalszych czynności.

Policjanci kierując ruchem zadbali też o to, by odbywał się on w sposób bezpieczny.

W sprawie wszczęte zostanie postępowanie przygotowawcze. Mieszkance Perkowa zatrzymano prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach zadecyduje Sąd Rejonowy w Wolsztynie, gdzie przekazane zostaną materiały postępowania.