82-latka potrącona w Przemęcie nie żyje! 19-latka straciła prawo jazdy!

Do zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj na ul. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie w Wolsztynie. W wyniku potrącenia, obrażeń ciała doznała mieszkanka Przemętu. Kobieta niestety po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Kierująca samochodem była trzeźwa. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

19.12.2021 r. ok. godz. 18:00 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch mieszkanek tej miejscowości – 82-letniej pieszej i 19-letniej kierującej Oplem Meriva.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skierowani na miejsce ustalili, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, poza wyznaczonym przejściem dla pieszych, w miejscu, gdzie przejście dozwolone jest pod warunkiem niezagrożenia przez pieszego bezpieczeństwu ruchu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i poddali je oględzinom. Przeprowadzili też badanie trzeźwości kierującej, które wskazało, że kobieta była trzeźwa.

Pieszą, która ucierpiała w zdarzeniu przewieziono do szpitala, gdzie po kilku godzinach niestety zmarła.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

To niestety kolejne – trzecie – w ostatnim czasie zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – pieszych i zmotoryzowanych o ostrożność na drogach.

Tekst: KPP Wolsztyn
Foto:Wolsztyn112