82-latka od kilku dni nie wychodziła z mieszkania. Reakcja sąsiadki uratowała jej życie!

W poniedziałek 2 stycznia 2023 roku operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Wolsztyna, która od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji formatka została przesłana do KPP Wolsztyn. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Wydziału Prewencji oraz dzielnicowego.

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce ustalili, iż zgłaszająca od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki, a na pukanie do drzwi nikt nie reaguje. Wobec powyższego, policjanci wezwali na miejsce strażaków z JRG Wolsztyn którzy do mieszkania mieli dostać się za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Po wejściu do lokalu służby znalazły, w jednym z pokoi, leżącą na ziemi 82-letnią kobietę z urazem głowy. W rozmowie z seniorką strażacy ustalili, iż ta upadła i nie była w stanie samodzielnie się podnieść. Funkcjonariusze założyli opatrunek na głowę poszkodowanej oraz wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce dotarli ratownicy z podstacji w Wielichowie, którzy po wstępnym przebadaniu kobiety oraz podaniu kroplówki zadecydowali o transporcie seniorki do wolsztyńskiego szpitala.

Z całą pewnością zainteresowanie sąsiadki przyczyniło się do uratowania życia 82-latki.