69-letni mężczyzna uderzył Toyotą w drzewo! Zginął na miejscu po wypadnięciu z pojazdu!

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 10:40 na trasie Chobienice – Zbąszyń. 69-latek kierujący Toyotą Yaris zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Mężczyzna po zderzeniu wypadł z pojazdu, a akcja reanimacyjna nie powiodła się.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej pomiędzy Chobienicami, a Zbąszyniem. 69-letni mieszkaniec Zbąszynia, jadąc w kierunku Chobienic, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Siły działające podczas wypadku były ogromne o czym świadczy fakt, iż kierujący wypadł z pojazdu.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zadysponowano łącznie 7 zastępów straży pożarnej(2x JRG Wolsztyn, 2x JRG Nowy Tomyśl, OSP Chobienice, OSP Przyprostynia oraz OSP Zbąszyń), patrol policji oraz ZRM „P”. Po dotarciu na miejsce, ochotnicy z Przyprostyni zastali osobę poszkodowaną leżącą na drodze oraz świadków zdarzenia prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. Pojazd biorący udział w zdarzeniu znajdował się poza jezdnią po przeciwnej stronie drogi.

Do działań ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz dalsze prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po kilkunastu minutach na miejsce przybył najbliższy wolny zespół ratownictwa medycznego. Jego załoga po przebadaniu poszkodowanego zadecydowała o odstąpieniu od medycznych czynności ratunkowych.

– W chwili obecnej nie są znane przyczyny zdarzenia, nie ma również bezpośrednich świadków wypadku. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli wszystkie ślady zdarzenia. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi KPP w Wolsztynie – informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP w Wolsztynie.