64-latek uderzył w zaparkowane Infinity. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów!

Zgłoszona w miniony piątek kolizja stałą się przyczynkiem do zatrzymania kierowcy Volkswagena Golfa, który jaki ustalili policjanci kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna za spowodowanie zdarzenia ukarany został mandatem. Oceną niestosowania się do nałożonego zakazu zajmie się niebawem Sąd Rejonowy w Wolsztynie.

18.12.2020 r.ok.godz. 12:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji, do której doszło na ul. Źródlanej w Wolsztynie. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Mundurowi ustalili, że kierujący Volkswagenem Golfem 64-letni wolsztynianin podczas podjętego manewru zawracania uderzył w zaparkowane Infinity, w którym znajdował się mieszkaniec Wolsztyna. W następstwie uderzenia uszkodzone zostały oba pojazdy, natomiast mężczyźni nie odnieśli obrażeń. Policjanci ukarali sprawcę kolizji mandatem.

Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych ustalili też, że mężczyznę obowiązuje zakaz kierowania pojazdami kategorii „B”, co stało się jednoznaczne z niemożnością kontynuowania przez niego jazdy za kierownicą.

Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania trafią do wolsztyńskiego sądu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn