6 zastępów straży pożarnych walczyło z pożarem domku letniskowego!

W środę 31 marca br., kilka minut przed północą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Nowa Tuchorza.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Boruja, OSP Stara Tuchorza, OSP Tuchorza, OSP Siedlec oraz patrol policji z posterunku w Siedlcu.

Pierwszy zastęp który dotarł na miejsce zastał rozwinięty pożar wagonu kolejowego przekształconego na domek letniskowy. W pobliskim domu znajdowały się 4 osoby, które ewakuowały się na zewnątrz przed przybyciem straży pożarnej. Na szczęście nie wymagały pomocy medycznej.

Po zabezpieczeniu terenu akcji i rozpoznaniu okazało się, że w pobliżu palącego wagonu znajduje się budynek jednorodzinny oraz las, dlatego w pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony tych obiektów oraz zbudowano punkt czerpania wody z pobliskiego hydrantu.

Następnie strażacy po wyposażeniu w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do gaszenia domku letniskowego.


Konstrukcja wagonu w całości zbudowana była z drewna oraz posiadała metalowe konstrukcje. W środku znajdowały się m.in rowery, sprzęt AGD oraz narzędzia warsztatowe które w całości uległy spaleniu.

Po dogaszeniu pożaru wagon został oddymiony za pomocą turbo wentylatora oraz sprawdzony kamerą termowizyjną czy nie występują kolejne zarzewie ognia.

Niestety budynek nadaje się do rozbiórki.