6-letnia dziewczynka wpadła pod rower. Ze złamaną nogą została zabrana przez śmigłowiec LPR!

Wczoraj ok.godz. 17:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji został poinformowany o zdarzeniu z udziałem pieszej oraz rowerzysty, do którego doszło na Promenadzie im. Klemensa Modlińskiego w Wolsztynie. W wyniku zdarzenia sześciolatka ze złamaniem nogi trafiła do szpitala w Zielonej Górze. Rowerzysta nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy.

14.05.2023 r. ok.godz. 17:00 na Promenadzie im. Klemensa Modlińskiego doszło do zdarzenia, z udziałem pieszej i poruszającego sie rowerem mężczyzny. Na miejsce skierowano patrole Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci ustalili, że uczestnikami zdarzenia byli 6-letnia mieszkanka Błocka i 47-letni wolsztynianin. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili dziewczynce pierwszej pomocy.  

Wstępne ustalenia wskazały na to, że dziewczynka podczas zabawy znajdując się pod opieką rodziców wbiegła nagle wprost przed przejeżdżającego rowerzystę. W wyniku uderzenia doznała złamania kości podudzia lewej nogi i otarcia naskórka czoła. Przybyli na miejsce strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie unieruchomili złamaną kończynę. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano dziewczynkę do szpitala w Zielonej Górze.

Rowerzysta nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w podobnych przypadkach. W miejscach, z których korzystać mogą tak piesi, jak i rowerzyści może dochodzić do sytuacji kolizyjnych. Aby je skutecznie ograniczać niezbędna jest większa niż zazwyczaj dbałość o bezpieczeństwo własne i innych znajdujących się tam osób. W wielu przypadkach ostrożność, a wręcz przewidywanie możliwych zagrożeń może uchronić przed poważnymi następstwami, na jakie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Źródło: KPP Wolsztyn