53-letnia kobieta dachowała na zakręcie. Trafiła do szpitala!

W sobotę, 4 maja br., około godziny 19:45 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie.

Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „P” z podstacji w Wielichowie, patrol WRD z KPP Wolsztyn, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Przemęt. Ratownicy po dojeździe na miejsce zastali samochód Renault Megane znajdujący się na dachu na poboczu drogi. Obok pojazdu chodziła kierująca nim 53-letnia mieszkanka gminy Przemęt.

Kobiecie została udzielona pomoc na miejscu zdarzenia, a następnie Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował ją do wolsztyńskiego szpitala na dokładniejsze badania. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe oraz kierowali ruchem. Po przewróceniu samochodu na koła, strażacy założyli na kierownicę specjalne zabezpieczenie, chroniące ratowników przed wybuchem poduszki powietrznej.

Policjanci w toku prowadzonych na miejscu działań ustalili, iż kobieta w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała. Mundurowi nałożyli na kobietę mandat w wysokości 100zł.