5 osób, w tym 2 dzieci poważnie rannych po wypadku! W akcji 4 karetki i śmigłowiec LPR!

W poniedziałek, 19 sierpnia br., o godzinie 12:04 do wolsztyńskich służb ratunkowych dotarła formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W jej treści zawarta była informacja o wypadku drogowym na DK32 Powodowo-Żodyń, a także 3 osobach poszkodowanych.

Z uwagi na powagę zdarzenia, na miejsce natychmiast zadysponowano patrole policji, ZRM „S” z wolsztyńskiego szpitala, 3 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Siedlec, Kopanica i Obra.
Pierwsi pomocy zaczęli udzielać mężczyźni jadący Iveco biorącym udział w zdarzeniu. Skoda, jadąca od strony Wolsztyna, wbiła się bokiem w samochód dostawczy. W pojeździe uwięzione zostały 3 osoby – 35-letnia mieszkanka Kargowej oraz jej 10-letnia córka i 3-letni syn.

Gdy na miejsce dotarły jednostki straży pożarnej, na zewnątrz pojazdu znajdowały się już dzieci, którym udzielana była pomoc. Do wydostania kierującej, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych oraz skorzystać z tzw. techniki tunelowania. Na miejscu obecny był 3-osobowy Zespół Ratownictwa Medycznego, który z uwagi na ilość poszkodowanych poprosił o zadysponowanie większej ilości karetek.
Dyspozytor na miejsce natychmiast skierował zespoły z Wielichowa, Wolsztyna oraz Zbąszynia, a także śmigłowiec LPR- Ratownik 9 z Poznania.

Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali w Wolsztynie oraz Poznaniu.
Doznali oni poważnych obrażeń wewnętrznych oraz ogólnych potłuczeń.
W sprawie zostało wszczęte postępowanie mające na celu wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Pojazdy zostały zabezpieczone przez CYBAL – POMOC DROGOWA