40-letni obywatel Ukrainy miał 2.5 promila alkoholu. Prowadził samochód!

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez młodych mieszkańców powiatu grodziskiego, którzy wracając w godzinach rannych z dyskoteki zauważyli kierowcę jadącego samochodem osobowym marki VW Golf wykonującego bardzo gwałtowne i niebezpieczne manewry. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Agresywność mężczyzny spowodowała, że w kajdankach trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

16 grudnia w godzinach rannych 5 młodych mężczyzn wracając z dyskoteki zauważyli jadący przed nimi pojazd marki VW Golf, który w sposób anormalny gwałtownie zmieniał pasy ruchu. Młodzi mieszkańcy powiatu grodziskiego widząc niebezpieczeństwo wykazali się niesamowitą odwagą. Postanowili zatrzymać kierowcę i natychmiast powiadomić Policję.

Okazało się, że od kierowcy golfa wyraźnie było czuć alkohol. Mężczyzna zaczął uciekać, ale na szczęście bezskutecznie. Patrol, który przybył na miejsce został zmuszony do nałożenia kierowcy środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Wynik badania alkotestem nie pozostawiał złudzeń. Wykazał u kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejną noc pijany kierowca spędził w policyjnym areszcie

40-letni obywatel Ukrainy w obecności tłumacza biegłego usłyszał stosowne zarzuty, za które zgodnie z obowiązującym prawem grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci kierują najszczersze wyrazy uznania i podziękowania dla 5 młodych mężczyzn, mieszkańców naszego powiatu, którzy wykazali się odwagą i doprowadzili do zatrzymania pijanego kierowcy. Była to postawa obywatelska zasługująca na ogromną pochwałę.

W całym kraju to właśnie między innymi alkohol za kierownicą staje się jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych na naszych drogach. Nie bądźmy obojętni wobec tego zjawiska.

KPP Grodzisk Wlkp

One thought on “40-letni obywatel Ukrainy miał 2.5 promila alkoholu. Prowadził samochód!

  • 18 grudnia 2018 o 15:33
    Permalink

    Żadne tam więzienie, dotkliwa kara finansowa i deportacja…

Komentarze są wyłączone.