5 osób zatrutych tlenkiem węgla! Małe dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala!

W środę, 11 stycznia 2023 roku doszło do bardzo groźnego zdarzenia na ul. Słonecznej w Wolsztynie. Pięcioosobowa rodziną zatruła się tlenkiem węgla, pięć osób, w tym trójka dzieci, wymagały hospitalizacji. Zgłoszenie o zdarzeniu do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło około godziny 19:00.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 2 zespoły ratownictwa medycznego, 2 wozy z JRG Wolsztyn, zastęp strażaków z OSP Obra oraz patrol policji.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którzy po wejściu do mieszkania natychmiast zostali zaalarmowani przez detektor czadu znajdujący się na torbie medycznej. Załoga karetki zarządziła ewakuację wszystkich lokatorów, a następnie rozpoczęła udzielanie pomocy medycznej osobom poszkodowanym.

Najciężej poszkodowane było 4-letnie dziecko, które w momencie przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego było nieprzytomne. Do szpitala trafiło łącznie 5 osób – trójka dzieci w wieku 2, 4 i 9 lat oraz ich rodzice.

Strażacy w trakcie prowadzonych działań w aparatach ochrony układu oddechowego ustalili, iż największe stężenie tlenku węgla znajduje się w okolicach piecyka gazowego, jednak w wyniku prowadzonego wietrzenia pomieszczenia, stężenie malało.

Strażacy wydali zakaz używania piecyka do czasu przeglądu kominiarskiego.