36-latka potrącona na oznakowanym przejściu! Jest nagranie!

W poniedziałek, 10 lutego br., kilka minut przed godziną 7:00 na ulicy Drzymały w Wolsztynie doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu.

Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego z pobliskiej stacji pogotowia ratunkowego oraz patrol WRD z KPP Wolsztyn.
Jak się okazało, 36-letnia mieszkanka gminy Wolsztyn została potrącona przez 22-letnią kierującą Fiatem Seicento, również mieszkankę gm. Wolsztyn.

Piesza schodziła już z przejścia, co potwierdza kamera zamontowana na jednym z parkingów znajdujących się obok drogi.

22-latka najprawdopodobniej została oślepiona przez samochód znajdujący się na przeciwnym pasie ruchu – uniemożliwiło jej to dostrzeżenie pieszej.

36-latka została przewieziona do wolsztyńskiego szpitala z urazem miednicy, konieczna okazała się hospitalizacja. Kierująca samochodem w momencie zdarzenia była trzeźwa, za spowodowanie wypadku grożą jej nawet 3 lata więzienia.

To kolejne potrącenie pieszej, po tym, do którego doszło 8 stycznia na ul. Wschowskiej w Wolsztynie. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.