30-letni traktorzysta wymusił pierwszeństwo. 58-letnia kobieta śmigłowcem trafiła do szpitala!

W sobotę, 28 listopada br., około godziny 11:50 do wolsztyńskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kopanica. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z posterunku policji w Siedlcu. Około 10 minut później informacja dotarła również do dyspozytora wolsztyńskich strażaków.

Na miejsce oprócz policjantów zadysponowani zostali strażacy z Wolsztyna oraz ochotnicy z Kopanicy. Z powodu braku wolnych karetek na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż 30-letni mieszkaniec Kopanicy kierujący Ursusem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 58-letniej mieszkance Kargowej doprowadzając do zderzenia z Citroenem.

Kobieta została przetransportowana do szpitala drogą lotniczą. Bo dokładniejszych badaniach okazało się, iż doznała ogólnych potłuczeń.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, utrudnienia na DK32 trwały blisko godzinę.