30-latek przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące!

Od kilku lat w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Do takiej sytuacji doszło dziś w Nowej Wsi. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

19.02.2021 r. ok.godz. 07:30 na ul. Przemęckiej w Nowej Wsi policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem Vectra 30-letniego mieszkańca Przemętu. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 103 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.

Prawo jazdy przekazane zostanie do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący ukarany został 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Źródło: KPP Wolsztyn