29-latek skoczył do wody na główkę i złamał kręgosłup!

W piątek, 22 lipca br., około godziny 21:00 Dyspozytornia Medyczna w Poznaniu odebrała zgłoszenie o osobie, która wskoczyła do wody „na główkę” i w wyniku urazu straciła czucie w kończynach dolnych. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłany został Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego z wolsztyńskiego szpitala.

Ratownicy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali poszkodowanego 29-letniego mężczyznę, który leżał zanurzony w wodzie na dzikiej plaży jeziora Linie. Ranny był przytomny i oddychał samodzielnie, w rozmowie z Zespołem Ratownictwa Medycznego przyznał, iż skoczył do wody z huśtawki zawieszonej na drzewie. Skok ten skończył się upadkiem na głowę, co poskutkowało złamaniem kręgosłupa szyjnego i utratą czucia w nogach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż w miejscu w którym doszło do wypadku, woda ma głębokość około 1 metra.

Osoby przebywające na miejscu zdarzenia, po skoku 29-latka, natychmiast wyciągnęły go na brzeg co uchroniło mężczyznę przez utopieniem się.
Ratownicy zajmujący się poszkodowanym podjęli decyzję o przełożeniu go na deskę ortopedyczną, a następnie przetransportowaniu 29-latka do karetki.

Mężczyzna został przewieziony do zielonogórskiego szpitala w stanie ciężkim, ale stabilnym.


Jest to kolejne zdarzenie tego typu w naszym rejonie.