27-latek uderzył w dwa drzewa. Trafił do szpitala!

W sobotę, 28 września br., około godziny 20:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze Bucz – Boszkowo

Na miejsce natychmiast udali się strażacy z JRG Wolsztyn(2 zastępy) oraz ochotnicy z Bucza, Przemętu i Włoszakowic. Po dojeździe na miejsce, zastęp miejscowej jednostki zastał samochód osobowy leżący na boku, po uderzeniu w drzewo. Na zewnątrz znajdował się kierujący pojazdem, 27-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Został on wydostany z pojazdu, przez przednią szybę, przez świadka zdarzenia. Mężczyzna doznał obrażeń m.in. głowy.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie oraz oświetlenie terenu akcji, udzielenie poszkodowanemu pomocy medycznej oraz odłączenie akumulatora w pojeździe.

– Gdyby ten samochód wpadł na pole, z kierowcą mogłoby być kiepsko. Inni kierowcy by go nie zauważyli, tam jest głęboko. – mówi jeden ze strażaków z Przemętu.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 27-letni kierujący, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego przemieścił się na kolejne w które również uderzył. Jazdę zakończył leżąc na boku. Kierujący był trzeźwy, leczenie obrażeń jakiś doznał potrwa więcej niż 7 dni.

Postępowanie prowadzi KPP Wolsztyn.