26-letni motocyklista w ciężkim stanie. Zderzył się z Fordem kierowanym przez 63-latka!

Pogoda w ostatnich dniach znacząco się poprawiła. Temperatura sięga około 10 stopni na plusie, świeci słońce. Na drogach natychmiast pojawili się motocykliści… Niestety, doszło do bardzo poważnego wypadku na trasie Świętno – Kębłowo. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów z wolsztyńskiej drogówki.

Po dojeździe na miejsce, zespół ratownictwa medycznego zastał motocykl leżący na drodze, a około 150 metrów dalej kolejny, poważnie uszkodzony jednoślad oraz samochód osobowy. Na polu leżał ciężko ranny 26-latek któremu pomocy udzielał jego brat, z którym wspólnie podróżował oraz przypadkowe osoby.

Ratownicy wraz z lekarzem rozpoczęli walkę o życie motocyklisty. Z uwagi na jego rozległe obrażenia głowy oraz narządów wewnętrznych konieczne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy w trakcie zajmowania się pacjentem wykonali wszystkie niezbędne badania, opatrzyli rany poszkodowanego oraz podali mu odpowiednie leki. Po blisko godzinie 26-latek trafił do śmigłowca LPR który przetransportował go do szpitala w Nowej Soli.

Na miejscu zjawił się technik kryminalistyki z KPP Wolsztyn który wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadził oględziny miejsca wypadku, a następnie wykonał wymaganą dokumentacje fotograficzną.


W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, iż do zdarzenia doszło w chwili, gdy 63-letni mieszkaniec Wolsztyna rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie manewr wyprzedzania rozpoczęli motocykliści.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Aktualizacja 22.02.2021r:
Niestety, życia 26-letniego motocyklisty nie udało się uratować.