26-latek uderzył w drzewo! W ciężkim stanie trafił do szpitala!

W czwartek, 1 sierpnia br., około godziny 7:00 doszło do poważnego zdarzenia drogowego na trasie Kargowa-Babimost.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o samochodzie który uderzył w drzewo. Według osoby zgłaszającej, w pojeździe znajdować się miała nieprzytomna osoba. Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „P” ze Zbąszynka, patrol policji, dwa zastępy z JRG Sulechów oraz po jednym zastępie z JRG Wolsztyn, OSP Babimost, Kargowa i Kopanica.

Po dojeździe na miejsce, jednostki zastały samochód osobowy Opel Vectra po czołowym uderzeniu w drzewo. W środku znajdował się 26-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kargowa. Poszkodowany był nieprzytomny.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji osoby poszkodowanej przy pomocy noszy typu deska.

26-latek został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczny po opatrzeniu i przebadaniu poszkodowanego zadecydowali o pilnym transporcie mężczyzny do szpitala.

26-latek z niewiadomych przyczyn, w pobliżu miejscowości Liny, zjechał z drogi i czołowo uderzył w drzewo. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Na drodze Kargowa-Babimost, w tym na kilkuset metrowym odcinku należącym do powiatu wolsztyńskiego dochodzi do wielu, poważnych zdarzeń. W jednym z wypadków zginął obywatel Ukrainy.