25-latek stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo!

W niedzielne popołudnie, 6 października br., około godziny 15:00 doszło do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty na Drodze Krajowej numer 32 Wolsztyn – Rostarzewo.

Na miejsce natychmiast udał się Zespół Ratownictwa Medycznego „P” oraz patrol policji. Ratownicy po dojeździe na miejsce zastali części motocykla rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów oraz 25-letniego motocyklistę znajdującego się pośród drzew w pobliskim lesie.

Pomocy mężczyźnie udzielali bezpośredni świadkowie zdarzenia, którzy do czasu przyjazdu ratowników zadbali o jego komfort psychiczny oraz wstępnie zaopatrzyli obrażenia. Zespół karetki po przejęciu pacjenta musiał m.in. ustabilizować złamane kończyny poszkodowanego. Po przeniesieniu 25-latka do karetki, ratownicy wykonali podstawowe badania.

Policjanci ustalili, iż 25-letni motocyklista, mieszkaniec Rakoniewic najprawdopodobniej stracił panowanie nad prowadzoną przez siebie maszyną. Skutkowało to zjechaniem na pobocze, odbiciem się od przydrożnego rowu oraz ścięciu małego drzewka. Motocyklista został wyrzucony na kilka metrów wgłąb lasu prawdopodobnie uderzając w kolejne drzewa.

Ślady zdarzenia rozciągnięte były na odcinku około 200 metrów. Kierujący był trzeźwy. Doznał on m.in. złamania kończyny górnej oraz dolnych.