25-latek prowadził lawetę będąc pod wpływem narkotyków. Miał również zakaz kierowania pojazdami!

W czwartkowy – 11 listopada – wieczór policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zwrócili uwagę na poruszający się ulicą Przemęcką w Mochach samochód dostawczy z lawetą. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej, w chwili, gdy ten otworzył drzwi pojazdu policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Jak ustalono na podstawie późniejszych badań mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków. Nie było to niestety jego jedyne tego dnia przewinienie.

11.11.2021 r. ok.godz. 21:00 na ul. Przemęckiej w Mochach funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem Sprinterem młodego mężczyznę. Kierowany przez niego zestaw, w skład którego wchodziła laweta, na której transportował dwa auta osobowe zatrzymał się we wskazanym przez policjantów miejscu.

Mundurowi już przy pierwszym kontakcie z kierowcą, bezpośrednio po otwarciu drzwi kabiny zwrócili uwagę na bardzo charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza. Mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się 25-letni mieszkaniec Moch był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Zapytany, przyznał, że palił tzw. „skręta” z marihuany.

Policjanci przeszukali auto i zabezpieczyli znaleziony w nim m.in. woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz papierowy zwitek, w którym znajdował się susz roślinny. Dane mężczyzny wprowadzone zostały do systemu informatycznego. Na tej podstawie policjanci ustalili, że tego dnia nie tylko z powodu narkotyków nie miał prawa zasiąść za kierownicą. Jak ustalono mężczyznę obowiązywał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie.

Dwudziestopięciolatek doprowadzony został do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadano jego mocz pod kątem obecności narkotyków. Badanie wskazało na obecność marihuany, amfetaminy i metamfetaminy w jego organizmie. W tych okolicznościach na potrzeby przeprowadzenia kolejnych badań pobrano od niego także krew.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Sankcją w takim przypadku może być nawet trzyletnie pozbawienie wolności. Wyniki badania krwi zadecydują o ewentualnym przedstawieniu zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

Dodatkowo wobec mężczyzny zastosowany został także środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: KPP Wolsztyn