25-latek kierował pod wpływem narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim środki odurzające!

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie patrolujący minionej nocy ulice Wolsztyna zwrócili uwagę na jadącego ul. Żeromskiego Forda Focusa, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Kierowca, którym okazał się mieszkaniec Wolsztyna zareagował wyraźnym zdenerwowaniem na zatrzymanie do kontroli. W stróżach prawa wzbudziło to podejrzenia, które jak się niebawem okazało były w pełni uzasadnione.

28.04.2020 r. ok.godz. 00:30 na ul. Żeromskiego w Wolsztynie funkcjonariusze Wydziału Prewencji pełniący służbę patrolową zwrócili uwagę Forda Focusa, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie zwiększył prędkość jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie  podjętej czynności uwagę policjantów zwróciło nieadekwatne do sytuacji zachowanie 25-letniego mieszkańca Wolsztyna, który był zdenerwowany i wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z policjantami.

Kierowca został wezwany przez policjantów do wydania rzeczy pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do jego popełnienia. Ponieważ nie wyraził na to zgody policjanci przystąpili do przeszukania. Już po chwili okazało się, co było powodem jego zdenerwowania.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek w zawartością białego proszku oraz drugi, w którym znajdował się susz roślinny. Po przeprowadzonych badaniach narkotesterem ustalono, że jest to amfetamina i marihuana. Przeszukanie przeprowadzono również u pasażera pojazdu – 27-letniego wolsztynianina. W jego przypadku mundurowi nie mieli żadnych uwag.

Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Wykonane równolegle badanie moczu wykazało obecność w jego organizmie amfetaminy i metaamfetaminy.

W tej sytuacji, w związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być dla mężczyzny nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn