24-latek prowadził pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli niemal kilogram narkotyków!

Wolsztyńscy policjanci w poniedziałkowy poranek interweniowali wobec kierującego samochodem osobowym, który zasiadł za kierownicą znajdując się pod wpływem środków odurzających. Mundurowi udaremnili zatrzymanemu do kontroli mężczyźnie dalszą jazdę. Podjęta interwencja stała się zaczątkiem późniejszych działań, w wyniku których policjanci zabezpieczyli niemal kilogram narkotyków. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

20.09.2021 r. ok.godz. 04:30 w Adamowie policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Renaultem młodego mężczyznę.

Kierowca Renaulta – 24-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego – podczas rozmowy z mundurowymi był wyraźnie zdenerwowany i pobudzony. Nie potrafił odpowiedzieć na zadawane przez policjantów pytania. Mundurowi wykluczyli, by powodem zachowania mógł być spożyty wcześniej alkohol, ponieważ przeprowadzone pod tym kątem badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Odpowiedzi na powód zachowania kierowcy udzieliło przeszukanie mężczyzny. W efekcie podjętej czynności policjanci znaleźli przy nim papierowy zwitek z marihuaną oraz elektroniczną wagę do porcjowania narkotyków.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że jest pod ich wpływem. Potwierdziło to późniejsze badanie na podstawie, którego stwierdzono, że w jego organizmie znajdowała się marihuana i amfetamina. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, udaremniono dalszą jazdę, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. On sam osadzony został w policyjnym areszcie.

Powodów do przedstawienia kolejnego zarzutu dostarczyło przeszukanie przeprowadzone w miejscu zamieszkania mężczyzny. Policjanci Wydziału Kryminalnego wspomagani przez przewodnika z psem służbowym zabezpieczyli kilkadziesiąt ususzonych krzewów konopi indyjskich przygotowanych do porcjowania na tzw. „działki” narkotyku. Łączna waga zabezpieczonych roślin osiągnęła niemal kilogram. 

Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do sądu. Kara, z jaką musi liczyć się mężczyzna to pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn