24-latek miał przy sobie narkotyki. Grożą mu 3 lata więzienia!

Kontrola drogowa zapoczątkowała działania wolsztyńskich policjantów, których finałem było między innymi przedstawienie zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków. Podjęte czynności dotyczyły 24-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

01.03.2019 r. policjanci KPP w Wolsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przedstawili zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych 24-letniemu mieszkańcowi gminy Rakoniewice.

Mężczyzna znalazł się w zainteresowaniu policjantów wcześniej – w nocy z 27 na 28 lutego w Komorowie, jako kierujący samochodem osobowym. Mundurowi pełniący służbę patrolową zwrócili uwagę na BMW, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zjechał z drogi kierując się w stronę pobliskich budynków wielorodzinnych.

Zatrzymany do kontroli 24-latek był wyraźnie zdenerwowany i unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. Badanie alkotestem wykluczyło obecność alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Podczas rozmowy mężczyzna przyznał jednak, że dzień wcześniej palił marihuanę, a przed kilkoma miesiącami miał też kontakt z amfetaminą.

Mężczyzna został wezwany przez policjantów, by w przypadku posiadania narkotyków dobrowolnie je wydał. Wezwanie okazało się skuteczne. Zatrzymany do kontroli kierowca przekazał policjantom woreczek z zawartością białego proszku, oświadczając, że jest to amfetamina. Potwierdziło to późniejsze badanie narkotesterem. Dzięki temu mundurowi zabezpieczyli około 50 gramów narkotyku. Policjanci zabezpieczyli też wagę elektroniczną, kruszarkę oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych.

Badaniu poddany został także kierowca BMW, od którego w wolsztyńskim szpitalu pobrano krew i mocz. Badanie potwierdziło, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy. Na podstawie poczynionych ustaleń policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został przesłuchany. W trakcie przesłuchania przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Mężczyzna przyznał się do obu zarzucanych mu przestępstw, złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Sankcją za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków może być dwuletnie pozbawienie wolności. Surowsza kara przewidziana jest jednak za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. W takim przypadku sąd może orzec pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn