23-latek uciekał przed policjantami. Uderzył w drzewo, okazało się, że był pod wpływem narkotyków! Ranny został również 16-latek!

W dniu 31.01.2021 r. w miejscowości Trzciel Odbudowa, policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej VW Golfa. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali wyraźne sygnały do zatrzymania- kierujący nie reagował. Pościg za pojazdem odbywał się w kompleksie leśnym po zaśnieżonej nawierzchni, po około 4 km kierujący VW Golf stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia drogowego, kierujący nie odniósł obrażeń, a jadący z nim 16-letni pasażer mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, doznał złamania kostki.
Brak opisu.
Fot: Archiwum Wolsztyn112

Okazało się, że 23-latek z pow. nowotomyskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się pod wpływem amfetaminy. Kierującemu została pobrana krew do badań. Po wykonanych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Brak opisu.
Fot: Archiwum Wolsztyn112

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Źródło: KPP Nowy Tomyśl