22-latka zderzyła się z szynobusem! Miała dużo szczęścia

Dziś tuż przed godziną 11-tą na przejeździe kolejowym w Tłokach doszło do kolizji auta osobowego z szynobusem. Kierująca samochodem szczęśliwie nie odniosła obrażeń. Podobnie obsada i pasażerowie pociągu. Kobieta ukarana została 500-złotowym mandatem.

23.03.2020 r. ok.godz. 10:40 na przejeździe kolejowym w Tłokach doszło do kolizji auta osobowego z szynobusem. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce przez dyżurnego ustalili, że odpowiedzialność za zdarzenie ponosi kierująca Oplem Astra 22-letnia mieszkanka gm. Rakoniewice.

Kobieta widząc nadjeżdżający szynobus zatrzymała swój pojazd, jednak miejsce w którym to zrobiła nie zapewniło maszyniście możliwości bezkolizyjnego przejazdu. Gdy kierująca Oplem zreflektowała się, że przednia część pojazdu znajduje się w zasięgu szynobusu na cofnięcie było już za późno.

Szynobus uderzył w samochód, uszkadzając go. Szczęśliwie zarówno kierująca autem, jak i obsdada oraz pasażerowie szynobusu nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci zbadali alkotestem uczestników zdarzenia, ustalając że oboje są trzeźwi. Kobieta ukarana została mandatem w wysokości 500 złotych.

Pełną płynność ruchu na drodze w miejscu zdarzenia przywrócono bezpiośredniu po zakończeniu policyjnych czynności. Wznowienie ruchu kolejowego planowane jest na godzinę 13-tą

Wypadek we wrześniu 2018r

Przypomnijmy, iż we wrześniu 2018r. kilkaset metrów dalej doszło do bardzo poważnego wypadku


Natomiast 2 sierpnia 2018 doszło do podobnego zdarzenia w którym nikt nie ucierpiał.

tekst: KPP Wolsztyn
Zdjęcia: Wolsztyn112