22-latek ugodził nożem 40-latka! Grozi mu dożywocie!

Dziś wolsztyński Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 40-letniego wolsztynianina. Policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali agresora w ubiegły poniedziałek, niespełna godzinę po zdarzeniu. Określona kodeksowo kara przewidziana za popełnienie tego typu przestępstwa to pozbawienie wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności .

30.09.2021 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 22-letniego mieszkańca Wolsztyna  zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zastosowanie najbardziej dotkliwego ze  środków zapobiegawczych wynikało z wagi przestępstwa zarzucanego mężczyźnie.

Zdarzenie, którego pokłosiem było jego tymczasowe aresztowanie miało miejsce 27 września w godzinach wieczornych w Wolsztynie. Wolsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o sprzeczce, do której doszło na ulicy Doktora Kocha pomiędzy dwoma nietrzeźwymi mężczyznami. W jej efekcie jeden z nich ugodził nożem drugiego, powodując u niego obrażenia w postaci rany kłutej okolicy klatki piersiowej.

Policjanci Wydziału Prewencji skierowani na miejsce zajścia ustalili, że obaj mężczyźni to mieszkańcy Wolsztyna w wieku 22 i 40 lat. Ugodzony nożem starszy z mężczyzn przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Po niespełna godzinie mundurowi patrolujący centrum miasta zatrzymali agresora i doprowadzili go do KPP w Wolsztynie, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,14 promila w organizmie).

Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany, usłyszał też zarzut usiłowania zabójstwa. Wszczęte  w sprawie postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie pod nadzorem wolsztyńskiej Prokuratury Rejonowej.

Określona kodeksowo kara przewidziana za popełnienie tego typu przestępstwa to pozbawienie wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn