19-latek w ciężkim stanie po zderzeniu z traktorem! Nastolatek był uwięziony w pojeździe!

Do bardzo poważnego wypadku doszło dzisiaj(27.04) na Drodze Wojewódzkiej numer 308 pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim a Kamieńcem. Około godziny 14:50 grodziskie służby otrzymały zgłoszenie o zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby.

Po dojeździe na miejsce okazało się, iż doszło do czołowo-bocznego zderzenia Volkswagena z ciągnikiem rolniczym z przyczepą. W samochodzie osobowym uwięziony był nieprzytomny 19-latek. Do jego uwolnienia strażacy musieli wykorzystać specjalistyczne narzędzia hydrauliczne. W czasie gdy strażacy walczyli z czasem, obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego rozpoczął wstępną ocenę stanu poszkodowanego co pozwoliło na szybkie przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy.

Po uwolnieniu 19-latka, strażacy przekazali nieprzytomnego poszkodowanego pod opiekę medyków, którzy natychmiast rozpoczęli walkę o życie nastolatka, próbując zapobiec pogorszeniu się jego stanu. Lekarz będący na miejscu zdarzenia podjął decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca LPR. Jego załoga wsparła naziemny ZRM, a następnie przetransportowała ciężko rannego mężczyznę do jednego z poznańskich szpitali.

Na miejscu pracowali policjanci z KPP Grodzisk Wielkopolski którzy wspólnie z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli i udokumentowali wszystkie ślady zdarzenia.

Postępowanie prowadzi KPP Grodzisk Wlkp.

Do uprzątnięcia uszkodzonych pojazdów okazało się koniecznie użycie ciężkiego sprzętu.