19-latek dachował Volkswagenem. Mając 0,86 promila oddalił się z miejsca zdarzenia!

W nocy z soboty na niedzielę(24/25.08.2019) kilkanaście minut po północy doszło do dachowania samochodu osobowego w miejscowości Przemęt.

Na zdarzenie najechali policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozeznaniu się w sytuacji poprosili dyżurnego o wezwanie na miejsce strażaków oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego. Przy samochodzie znajdowało się dwóch pasażerów którzy uskarżali się na dolegliwości bólowe oraz twierdzili, iż razem z nimi w aucie znajdowały się jeszcze 3 osoby.

Na miejsce dojechali strażacy ochotnicy z Przemętu, którzy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Policjanci w tym czasie udali się na poszukiwania osób które oddaliły się z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach funkcjonariusze dostrzegli trójkę mężczyzn w Przemęcie.
Zespół ratownictwa medycznego po dojeździe na miejsce przebadał poszkodowanych oraz udzielił im niezbędnej pomocy. Konieczne okazało się przewiezienie rannych do wolsztyńskiego szpitala w celu wykonania niezbędnych badań.

Policjanci po przebadaniu 19-letniego kierującego ustalili, iż w wydychanym przez niego powietrzu znajduje się 0,41 mg/l (0,86 promila!).
Obrażenia osób poszkodowanych nie zagrażały ich życiu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, jednak 19-letni mieszkaniec gminy Przemęt odpowie przez sądem. Kara z jaką musi się liczyć to nawet 2 lata pozbawienia wolności.