11-latek stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi! Chłopiec śmigłowcem LPR trafił do szpitala!

Do niecodziennego zdarzenia doszło na drodze gruntowej utwardzonej płytami pomiędzy miejscowościami Zakrzewko i Perzyny w gminie Zbąszyń. 11-letni chłopiec prowadząc samochód osobowy stracił nad nim kontrolę, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne zarośla. Konieczne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował chłopca do zielonogórskiego szpitala.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „OSP ZBASZYŃ”

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Zbąszyń, policjanci ze Zbąszynia i Nowego Tomyśla oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ze Zbąszynka.

Po dotarciu pod wskazaną lokalizację, służby zastały osoby postronne, które pomogły opuścić pojazd 11-latkowi, który jak się okazało, był kierowcą.
Nastolatek posiadał liczne obrażenia głowy, kończyn górnych oraz klatki piersiowej. Przybyły na miejsce ZRM zadecydował o wezwaniu śmigłowca LPR – Ratownika 15 z bazy w Zielonej Górze- Przylepie. Załoga HEMS przetransportowała chłopca do zielonogórskiego szpitala.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i na świeżym powietrzu

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 11-letni obywatel Ukrainy, pod nieobecność rodziców wziął kluczyki od samochodu, a następnie wyruszył na przejażdżkę drogą gruntową utwardzonej płytami podczas której stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem. Skutkowało to zjechaniem pojazdu do przydrożnego rowu oraz uderzeniu w znajdujące się tam krzaki i zarośla.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i trawa

Policjantom nie udało się ustalić, czy chłopiec był trzeźwy. W tym celu została od niego pobrana krew do badań.

fot: OSP Zbąszyń