Bezpłatne testy na koronawirusa w Nowym Tomyślu! Trzeba się zapisać!

Od 28 do 30 lipca w Nowym Tomyślu ruszy mobilne centrum pobrań́ COVID-19. Mieszkańcy powiatu nowotomyskiego i powiatów ościennych mogą bezpłatnie wykonać test w kierunku koronawirusa tylko i wyłącznie po uprzedniej rejestracji telefonicznej  w WSSE pod numerem tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od 24 do 29 lipca w godz. 8:00-16:00.

Centrum wymazowe w Nowym Tomyślu będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00. Jego przygotowaniem oraz obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dokładna lokalizacja centrum jest w trakcie opracowywania. Mobilne centrum badań będzie rozwiązaniem hybrydowym. Będzie mogło obsłużyć osoby piesze, jak i zmotoryzowane (kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta)

– Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców, odczuwających niepokój lub mających objawy COVID-19, aby skorzystać z możliwości bezpłatnego przebadania. To doskonała okazja, aby wykluczyć podejrzenie zachorowania i ochronić najbliższych przed ryzykiem zakażenia  –  mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Nowy Tomyśl to  20 miasto w Wielkopolsce wytypowane przez wojewodę, gdzie mieszkańcy będą̨ mogli bezpłatnie przebadać́ się̨ na obecność́ koronawirusa.

Tekst: Tomasz Stube, WUW w Poznaniu
Fot: Łukasz Jachimowicz