100-latek potrzebował pomocy. Służby zaatakowane podczas interwencji!

Dnia 29 grudnia br. około godziny 23:50 wolsztyńskie służby odebrały formatkę z WCPR, z informacji której wynikało iż sąsiadka usłyszała wołanie o pomoc w  jednym z mieszkań na ul. Słowackiego.

Na miejsce najszybciej dotarł patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Niestety drzwi do mieszkania były zamknięte od wewnątrz. Pod wskazany adres dojechały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wolsztyn. Strażacy przy użyciu specjalnych narzędzi otworzyli drzwi i weszli do mieszkania. Na środku korytarza tuż za drzwiami leżał ok. 100-letni mężczyzna, który nie mógł wstać o własnych siłach. Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanym zajęli się funkcjonariusze straży oraz policji zapewniając wsparcie psychiczne. Mężczyzna został zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na pewną młodą kobietę, która podczas wykonywania czynności przez służby ratunkowe zaatakowała pięściami ratowników medycznych oraz strażaków. Przypominamy, że w sytuacjach zagrożenia życia człowieka liczy się czas oraz sprawne działanie służb ratunkowych.

Według polskiego prawa napaść na funkcjonariusza jest karalna!

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce zadysponowano również patrol z prewencji.