4 osoby ranne w wypadku! 2 z nich były uwięzione w pojeździe!

W niedzielę 10 maja br., około godziny 19:50 do służb ratunkowych powiatu wolsztyńskiego wpłynęła formatka o poważnym wypadku na DW313 Kargowa – Babimost w miejscowości Liny. Zgłoszenie zostało przyjęte przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „S” z Wolsztyna, patrol ruchu drogowego z KPP Wolsztyn oraz strażaków z JRG Wolsztyn i OSP Kopanica(po 2 zastępy) oraz ochotników z Siedlca. Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z Kopanicy którzy po dojeździe na miejsce zabezpieczyli teren akcji, przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym przy jednoczesnym stabilizowaniu pojazdu. Konieczne okazało się użycie specjalistycznych narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia 2 osób uwięzionych w pojeździe. Jeden z mężczyzn podróżujący samochodem znajdował się na zewnątrz.

Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, iż potrzebne są dwie dodatkowe karetki. Dyspozytornia Medyczna skierowała do zdarzenia zespoły z Sulechowa oraz Zbąszynia. Poszkodowani, pasażerowie w wieku 18, 21 i 31 lat oraz 28-letni kierowca z obrażeniami m.in. kończyn dolnych zostali przewiezieni do szpitali w Wolsztynie, Nowym Tomyślu i Zielonej Górze.

Od kierującego, 28-letniego mieszkańca Kargowej pobrano krew do badań. Mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, złapał pobocze, a następnie uderzył w drzewo.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial