Rowerzysta wjechał wprost pod samochód! Mężczyzna zabrany do szpitala!

W czwartek 5 marca br. około godziny 15:40 dyżurny SKKP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na DW305 między Solcem a Mochami.

Na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Mochy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze policji, którzy owinęli poszkodowanego kocem termicznym i udzielili wsparcia psychicznego. Chwilę później dojechali ochotnicy z Moch – strażacy zabezpieczyli teren działań oraz pomogli policjantom w udzielaniu pierwszej pomocy. Mężczyzna był przytomny niestety utrudniony był z nim kontakt co mogło wskazywać na poważny uraz głowy. Po dojechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego rowerzysta został przetransportowany na desce ortopedycznej do karetki a następnie przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Tam okazało się, iż potrącony doznał wstrząśnienia mózgu i ogólnych potłuczeń ciała.

Z ustaleń policji wynika, że 48-letni rowerzysta jadąc po ścieżce rowerowej nie upewnił się co do możliwości włączenia się do ruchu i wjechał wprost pod jadący samochód marki Skoda Octawia. Kierująca osobówką odbiła na wysepkę znajdującą się na ulicy i uderzyła w znak drogowy. Na szczęście Kobiecie nic się nie stało.

Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie – była trzeźwa a od mężczyzny została pobrana krew do badań.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie które prowadzi KPP Wolsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial