Pożar poddasza budynku mieszkalnego! Straty oszacowano na pół miliona!

W środę 12 lutego br., około godziny 14:00 dyżurny SKKP w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w Piotrowie Wielkim, gmina Wielichowo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wlkp, dwa zastępy z OSP Wielichowo, patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zdarzenia potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren akcji. Na szczęście mieszkańcy sami opuścili mieszkanie przed przybyciem straży pożarnej. W pierwszej kolejności w budynku został odłączony prąd i gaz, następnie rota strażaków ubrana w aparaty ochrony dróg oddechowych weszła do mieszkania w celu wyszukania źródła pożaru. Po odnalezieniu zarzewi ognia natychmiast przystąpiono do gaszenia.

Przy pomocy podnośnika hydraulicznego, strażacy mogli bezpośrednio polewać wodą rozgrzaną blacho-dachówkę a następnie sukcesywnie ją rozbierać celem ugaszenia ognia pojawiającego się na drewnianej konstrukcji poddasza.

W trakcie działań wiał silny wiatr co utrudniało akcję gaśniczą i potęgowało zadymienie w obiekcie dlatego systematycznie dowożone były butle z powietrzem.

Dzięki pomocy sąsiadów, którzy ruszyli do pomocy lokatorom płonącego budynku udało się uratować dobytek pierwszej kondygnacji. Niestety spaleniu uległ dach oraz dwa pomieszczenia mieszkalne. Poszkodowani znaleźli tymczasowo schronienie u rodziny.

Na miejsce zdarzenia przybyła przedstawicielka władz gminy Wielichowo z-ca burmistrza Ewa Kasperska.

Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin wieczornych. Jak ustalili strażacy prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu użytkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial