18-latka potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych. Grożą jej nawet 3 lata więzienia!

W piątek, 17 stycznia br., około godziny 19:20 na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Wschowskiej z Lipową doszło do poważnego wypadku. Potrącona została 56-letnia mieszkanka Wolsztyna.
Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę na budynku biblioteki

Służby otrzymały informację o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu tuż przed 19:30. Na miejsce natychmiast skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol WRD z KPP Wolsztyn.
Kobieta po potrąceniu znajdowała się na jezdni, konieczne okazało się udzielenie jej pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia.
Jedna z osób znajdujących się na miejscu zdarzenia poinformowała strażaków z pobliskiej komendy. Ci dotarli na miejsce chwilę po karetce pogotowia.

Ratownicy medyczni musieli założyć opatrunek na głowę poszkodowanej, a także usztywnić odcinek szyjny kręgosłupa. Kobieta została przeniesiona na deskę, a następnie na nosze. 56-latka trafiła do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej m.in. uraz głowy oraz kręgosłupa.

– Światła na tym skrzyżowaniu nie działają od dłuższego czasu! Rano albo po południu nie da się przejść na drugą stronę! Wieczorem piesi są niewidoczni! – mówi jedna z osób przechodząca w okolicy. – Władze powinny zająć się WSZYSTKIMI przejściami w mieście – dodaje mężczyzna.
Policjanci ustalili, iż poszkodowana kobieta schodziła już z przejścia dla pieszych.

W chwili zdarzenia kierująca samochodem, 18-letnia mieszkanka Starego Widzimia była trzeźwa. Za spowodowanie wypadku zostało jej zatrzymane prawo jazdy, a kara jaką może ponieść to nawet 3 lata pozbawienia wolności. W sprawie zostało wszczęte postępowanie które prowadzi KPP Wolsztyn.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial