Myśliwce przechwyciły samolot pasażerski!

Para dyżurna myśliwców F-16 przeleciała dziś z prędkością naddźwiękową przez województwo wielkopolskie i lubuskie. Przyczyna interwencji pozostaje niejawna. Z pomocą przyszła niemiecka Luftwaffe Bundeswehry. 

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl para dyżurna myśliwców F-16 z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku została wysłana do samolotu pasażerskiego, z którym nie można było nawiązać łączności radiowej. Myśliwce przechwyciły statek powietrzny na obszarze województwa lubuskiego. Chwilę później w niemieckiej bazie Taktycznych Sił Powietrznych 71 „Richthofen” znajdującej się w miejscowości Wittmund ogłoszono QRA – Quick Reaction Alert (Alert Szybkiej Reakcji).

W powietrze poderwany został myśliwiec Eurofighter Typhoon, który przechwycił samolot już na terenie Niemiec. Pilot myśliwca nawiązał łączność radiową z maszyną cywilną – tym samym sytuacja została opanowana. Samolot bojowy z powodu złych warunków atmosferycznych wylądował na lotnisku w Kolonii. 

Interwencję myśliwców F-16 na obszarze województwa lubuskiego potwierdza ppłk Piotr Walatek – Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednak przyczyna interwencji pozostaje niejawna.

tekst: newslubuski.pl
zdjęcie: 31. baza lotnictwa taktycznego Poznań- Krzesiny

4 komentarzy do “Myśliwce przechwyciły samolot pasażerski!

 • 26 listopada 2019 at 19:10
  Permalink

  A kto jest w stanie wymienić nazwy lokalizację i stan uzbrojenia wszystkich baz od 1 do 30?

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2019 at 13:09
  Permalink

  Pic na wodę, musieli coś podać do wiadomości publicznej bo za dużo ludzi widziało. Od dawna wiadomo, że Stany szykują się na Iran, a my jak te trole sojussznicze w pierwszej kolejności pójdziemy do odstrzału za amerykańskie bazy na naszych terenach. Szykują się na bogato.

  Odpowiedz
 • 25 listopada 2019 at 21:32
  Permalink

  32 Baza w tym dniu nie trzymała dyżuru barany jak już chcecie coś napisać to zetelnie a nie byle jak.

  Odpowiedz
  • 25 listopada 2019 at 22:00
   Permalink

   Szanowny Panie Baranie.
   Dyżur pełniła 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Dyżuru natomiast nie miała 31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial