Zderzenie samochodu z motorowerem! Nie żyje 47-latek!

W czwartek, 10 października br., około godziny 7:50 na setnym kilometrze Drogi Krajowej numer 32 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Według informacji która dotarła do wolsztyńskich służb ratunkowych, na setnym kilometrze DK32 między Powodowem, a Żodyniem miało dojść do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. W formatce przesłanej przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego zawarta była również informacja, iż osoba poszkodowana jest nieprzytomna.
Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „S”, Śmigłowiec LPR „Ratownik 15” z zielonogórskiej bazy w Przylepie, patrol WRD z KPP Wolsztyn, a także 3 zastępy z JRG Wolsztyn i po jednym z OSP Siedlec i Kopanica.

W trakcie dojazdu do służb zaczęły docierać sprzeczne informacje co do stanu poszkodowanego. Po dojeździe na miejsce służby zastały Seata Toledo leżącego na boku poza drogą, skuter znajdujący się po przeciwnej stronie drogi oraz osoby postronne prowadzące resuscytację krążeniowo-oddechową.

Strażacy którzy dotarli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli je, a następnie przystąpili do wykonywania RKO przy użycia defibrylatora AED. Pomocy wymagały również 3 osoby podróżujące samochodem osobowym. W przypadku nastolatków, czynności polegały m.in. na usztywnieniu odcinków szyjnych kręgosłupa oraz podania tlenu medycznego.
Niestety, po kilkudziesięciu minutach, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 47-letniego motorowerzysty, mieszkańca Wolsztyna.

Dwóch mężczyzn podróżujących Seatem Toledo, prowadzonym przez 19-letniego mieszkańca gm. Kargowa trafiło do wolsztyńskiego szpitala. Kobieta została śmigłowcem przetransportowana do zielonogórskiej lecznicy.

Na miejscu czynności wyjaśniające prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej. Nieoficjalnie, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 19-latka kierującego Seatem. Doprowadziło to do poślizgu na łuku drogi oraz zjechaniem z prawidłowego toru jazdy.

Dokładnie w tym samym miejscu, 24 godziny wcześniej doszło do zdarzenia drogowego w którym poszkodowane zostały 3 osoby.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial