19-latka dachowała na łuku drogi! Samochód zaczął się palić!

Poważnie brzmiące zgłoszenie odebrały wolsztyńskie służby ratunkowe w nocy z poniedziałku na wtorek(29/30.07) około godziny 00:35.

Z treści formatki wynikało, iż na trasie Obra – Wolsztyn doszło do zderzenia dwóch samochodów, w wyniku czego jedna osoba została uwięziona w płonącym pojeździe. Z uwagi na charakter zdarzenia, na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „S”, 2 patrole policji, dwa zastępy z JRG Wolsztyn, dwa z OSP Obra oraz jeden z OSP Świętno.

Po dojeździe na miejsce, strażacy zastali samochód osobowy znajdujący się na boku w przydrożnym rowie. Pojazd był w całości objęty ogniem. Zarówno pasażer jak i kierująca zdołali ewakuować się w bezpieczne miejsce przed przyjazdem służb.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się pojazd oraz trawę wokół płonącego samochodu(w promieniu ok. 5 metrów). Jednocześnie strażacy wraz z policjantami udzielali wsparcia psychicznego dwóm osobom poszkodowanym. Konieczne okazało się unieruchomienie odcinka szyjnego, a także opatrzenie ran powstałych w wyniku zdarzenia.

Po dojeździe pierwszego Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz Państwowego Ratownictwa Medycznego zadecydował o wezwaniu kolejnej karetki.

Policjanci ustalili, iż 19-letnia mieszkanka Kargowej poruszając się w kierunku Niałka Wielkiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze co poskutkowało wypadnięciem pojazdu na jednym z zakrętów. Kobieta była trzeźwa, została ukarana mandatem karnym.

19-latka została wypuszczona ze szpitala po szczegółowych badań, natomiast pasażer pozostał na obserwacji z powodu utraty przytomności po zdarzeniu.

Jedna myśl na temat “19-latka dachowała na łuku drogi! Samochód zaczął się palić!

  • 31 lipca 2019 o 21:17
    Permalink

    I po co tak szybko jeździć? A potem są wypadki ludzie włączcie myślenie to nie boli a wręcz przeciwnie pomaga żyć

Komentarze są wyłączone.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial