Tragiczny wypadek karetki pod Sulechowem! Nie żyje ratownik medyczny!

W środę, około godziny 6:40 na Drodze Wojewódzkiej 277 doszło do wypadku. Karetka pogotowia jadąca trasą Sulechów – Kije z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzyła w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł jeden z ratowników medycznych.

Karetka jadąca w kierunku Sulechowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na pobocze i uderzyła w drzewo po czym przewróciła się na bok. Siła uderzenia była duża. Karetka została całkowicie zniszczona, a na drogę wyleciał sprzęt medyczny. W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł jeden z ratowników medycznych, pracujący również jako strażak w JRG 1 Zielona Góra. Kierowca ambulansu, z obrażeniami kończyn dolnych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze. Lekarz biorący udział w zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W tragicznym wypadku zginął Grzegorz Wesołowski, strażak zawodowy z JRG nr 1 w Zielonej Górze i jednocześnie ratownik medyczny. – To wielka starta i smutek dla całego lubuskiego garnizonu straży pożarnej – mówi mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik zielonogórskich strażaków. Grzegorz miał 37-lat, był świetnym strażakiem i członkiem grupy ratowników wysokościowych oraz grupy chemicznej.  W kraju był znanym przewodnikiem psów tropiących, który profesjonalnie zajmował się ich szkoleniami. Zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy. – Zawsze gotowy do pomocy. Kiedy tylko zachodziła potrzeba to nawet w czasie wolnym stawił się w jednostce czy ze swoim pieskiem na poszukiwaniach osób zaginionych. Nigdy nie odmówił pomocy. Pomagał ludziom nawet w swoim wolnym czasie – mówi mł. bryg. Gura.

Foto oraz więcej zdjęć: NewsLubuski

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial